İngiltere'de Bir Ayda Sadece 197 Otomobil Üretildi

İngiltere'de Bir Ayda Sadece 197 Otomobil Üretildi

İngiltere'de nisan ayı içerisinde otomotiv üretimi yüzde 99,7 oranında azalma gösterdi.


Society Of Motor Manufacturers And Traders (İngiliz Motorlu Araç Üreticileri Topluluğu) 'un yaptığı açıklamada, İngiltere'de otomotiv şirketlerinin koronavirüs (Covid – 19) pandemisi nedeniyle üretim tesislerini kapatmasıyla birlikte nisan ayında otomobil üretiminin, bir önceki yılın aynı ayıyla kıyaslandığında yüzde 99,7 seviyesinde azaldığı duyuruldu.

İngiliz Motorlu Araç Üreticileri Topluluğu açıklamasında, İngiltere'de nisan ayı içerisinde toplam 197 araç üretildiği,ve  böylece 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana en düşük araç üretim verisinin kaydedildiği belirtildi.

İngiltere'de nisan ayı itibarıyla yıllık bazda ise toplam otomobil üretimi yüzde 27,6 azalarak toplam 319 bin 449'a geriledi.

Açıklamada, İngiliz otomotiv şirketlerinin nisan ayında salgınla mücadelede sağlık personelinin kullanması için 700 bin kişisel koruyucu ekipman üretimi yaptığı belirtildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen SMMT Üst Yöneticisi Mike Hawes, "Araç üretiminin nisan ayında tamamen rafa kalmasının ardından, veriler şaşırtıcı değil. Fakat yine de bu veriler endüstrimizin karşılaştığı zorlukların ne kadar büyük olduğunu göstermesi açısından önemli." İfadelerini kullandı.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski