H&M Çalışanlarını İşten Çıkartıyor.

H&M Çalışanlarını İşten Çıkartıyor.

Dünyaca ünlü İsveç  merkezli hazır giyim firması H&M , covid-19 pandemisi yüzünden satışları diğer sektörler gibi düşüş içinde. H&M yaptığı açıklamada bini aşkın  çalışanının işine son verileceğini açıkladı.

H&M kurumsallık olarak, firma değeri ve firma değeri olarak dünya bazında iyi bir konumda. Fakat covid-19 salgını nedeniyle yaran alan birçok sektör var ve en fazla etkilenen sektörlerden birisi tekstil sektörü oldu.Yaz sezonu için çalışmalar yapan tekstil firmaları pandemi nedeniyle satılamayan mallar nedeniyle çok büyük bir zarar içinde.

H&M dünyanın en zengin 72’inci şirketi konumunda. Dünya devlerini etkileyen covid-19 pandemisi, hazır giyim firması H&M 1150 çalışanının işine son verecek.

Koronavirüsünün yayılmasından sonra 10.000 çalışanını zorunlu izne ayıran H&M kadrosuz çalışan elamanlarının da işlerine son verdi. H&M’in 11.000  İsveç'te olmak üzere dünyanın 74 ülkesinde 179 bin çalışanı bulunmakta. Hazır fitim firmasını olan H&M mağazalarının  %80'ini vesilesiyle covid-19 pandemisinin yaygınlaşmasından sonra çalışmayan ara verilmişti.

Yapılan araştırmalara göre tekstil sektörü covid-19 pandemisi nedeniyle çok yaralar aldı. Maske üretimi ve diğer tıbbi sağlık malzemeleri üreten yapan firmalar biraz da olsa nefes almış durumda.

H&M ve diğer hazır giyim devleri covid-19 pandemisi yüzünden elinde kalan ürünleri gelecek dönemlerde ellerinden çıkarmak için çeşitli aktiviteler yapabilir. Gelecek günlerde firmaların büyük bir indirim yapabilirler. Büyük bir indirim ile karşı karşıya kalabiliriz.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski