GTA 6'nın Çıkış Tarihi İçin Önemli Bir Gelişme Yaşandı!

GTA 6'nın Çıkış Tarihi İçin Önemli Bir Gelişme Yaşandı!

Rockstar Games yapımı olan GTA serisinin yeni oyunu GTA 6'nın çıkış tarihi hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Take-Two'nun yaptığı bir dosyalama işlemi sırasında Rockstar Games'in 2023-2024 dönemi için büyük bir reklam bütçesi ayırdığı fark edilmesi üzerine GTA 6 2023'te mi çıkacak soruları akla geldi.


Geçmişten günümüze kadar olan sürece baktığımızda en sevilen oyun serilerinden birisi olan Grand Theft Auto'nun heyecan ve merakla beklenen yeni oyunu için bugün ilginç bir gelişme yaşandı. Yayıncı stüdyo Take-Two tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na gönderilen bir dosyada, GTA 6'nın 2023 yılında çıkabileceğine işaret eden bazı bilgiler yer alıyor.

 89 Milyon Dolarlık Müthiş Bir Reklam Bütçesi

Take-Two'nun tarafından paylaşılan dosyada, önümüzdeki yıllar için planlanan reklam harcamalarıyla ilgili bazı veriler yer almakta. 2023-2024 mali yılı için tam 89 milyon dolarlık müthiş bir reklam bütçesi belirlenmiş. Bir önceki ve bir sonraki mali yıllara göre iki katın üzerinde bir para harcanması planlanıyor. Ayrıca şu an içerisinde bulunduğumuz mali yılın da yaklaşık 9 katı.

VentureBeat'a konuşan yatırım analisti Jeff Cohen, reklam harcamalarındaki bu ani ve büyük yükselişin GTA 6'nın çıkış tarihine işaret ettiğini söyledi. Jeff Cohen,"Rakamlardaki bu değişime nasıl bir anlam yüklemeliyiz elbette şu anda emin değiliz, ancak daha önce benzer bir durumla karşılaştığımızda Red Dead Redemption 2'nin çıkışını doğru bir şekilde tahmin edebilmiştik." sözlerini kullandı.

Bloomberg'in popüler editörü Jason Screirer, geçtiğimiz ay yayınladığı bir raporda, GTA 6'nın geliştirme sürecinin başladığını ancak henüz erken evrelerinde olduğunu belirtmişti. Bugün çıkan haberler de Jason Screirer'ın raporuyla örtüşüyor gibi.

Oyuncuların gerçekten merakla beklediği GTA 6'yla ilgili nihayet hatırı sayılır gelişmelerin yaşanıyor olması elbette sevindirici. Geliştirme süreci ilerledikçe önümüzdeki dönemlerde muhtemelen daha fazla detaylar gelmeye devam edecektir.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski