Gboard'ı Tek Elle Daha Rahat Kullanabileceğimiz Yeni Bir Özellik Ortaya Çıktı

Gboard'ı Tek Elle Daha Rahat Kullanabileceğimiz Yeni Bir Özellik Ortaya Çıktı


Günümüzde telefon ekranları oldukça büyüdü. Büyümesiyle birlikte telefonun iki elle kullanımı oldukça zorlaşmaya başladı. Google'ın Gboard klavyesinde tek elle kullanımı kolaylaştırcak bir özellik ortaya çıktı.

Google'ın klavyesindeki tek elle kullanım modu, daha hızlı yazmanıza yardımcı bir özellik olsa da, daha fazla esnekliğe ihtiyaç duyan kullanıcılar da var. Gboard'un gizli özelliği, klavyeyi istediğiniz gibi şekillendirmenizi ve istediğiniz konuma sürükleyebilmenizi sağlayarak büyük kolaylık sunuyor.

Özelliği etkinleştirmek için virgül tuşuna uzun basın ve parmağınızı üzerinde bir el yer alan kare simgesine sürükleyerek tek elle kullanım moduna geçin. Şimdi Gboard portre modu açıkken, kenar çubuğu menüsünün en altındaki (kareler ve ok bulunan) simgeye dokunun. Klavye daha loş bir görünüm alırken etrafında mavi bir kutu oluşacak.

İşte o mavi kutu klavyenizi istediğiniz yere konumlandırabilmenizi ve boyutunu ayarlayabilmenizi sağlıyor. Klavyenin sınırlarını belirten mavi dikdörtgeni herhangi bir yöne sürükleyebilir veya kenarlarından tutarak istediğiniz boyutlara ayarlayabilirsiniz. Konuma ve boyuta karar verdikten sonra, değişikliklerinizi kaydetmek için sağdaki onay işaretine dokunun.

Gboard'un bu gizli özelliği sayesinde artık klavyenizi istediğiniz elinizle rahat bir şekilde kullanabilir ve daha hızlı yazabilirsiniz.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski