Fortnite'a Garip Bir Sayaç Eklendi

Fortnite'a Garip Bir Sayaç Eklendi


Bugün Fortnite'a giriş yapan oyuncular garip bir sayaç ile karşılaştılar. Hem giriş ekranında hem de Midas'ın ofisinde yer alan bu sayaç 7 gün, 6 saat ve 20 dakikadan geri sayıyor. Bu bilgiye göre 30 Mayısta yani haftaya Cumartesi sonlanacak. Oyunun asıl haritasında ise bu sayaca rastlanılmadı.

2. sezonun sona eriş tarihinin ertelenmesinden sonra sezonun bitiş tarihi 4 Haziran olarak açıklanmıştı. Fakat bu yeni gelen Kıyamet Günü Sayacı (Doomsday Countdown Timer) ile sezon bitiminden hemen önce oyunda yeni gelişmelerin yaşanacağı bilgisini elde ediyoruz.

Tabi birçoğumuzun tahmin ettiği üzere bu Kıyamet Sayacı, Fortnite 'ın devasa Kıyamet Aygıtı (Doomsday Device) ile alakalı. Bu Kıyamet Aygıtı, tüplerine güç toplayıp iyice güçlenmeye ve bütün oyun menülerini tehdit etmeye başladı. Midas'ın ofisinde de Kıyamet Aygıtı'nın arkada parlamaya başladığını görebiliyoruz. Bu olayı kısaca açıklamak gerekirse, Gölge karakteri Hayalet 'i yenip Agency'i ele geçirmek üzere. Bu gerçekleştiğinde Kıyamet Aygıtı da aktif edilmiş olacak. Ayrıca Agency binasının üzerinde de ortada kötü bir şeyler döndüğünü belirten halka şeklinde bulutlar toplanmış durumda.

Bu yeni ortaya çıkan gelişmeler sonucunda önümüzdeki hafta da 'Storm the Agency' etkinliği oyuna eklenmiş olacak. Zaten bu etkinliğin geleceği oyuncular tarafından biliniyordu. Fakat yeni gelen Kıyamet Günü Sayacı ile artık bu etkinliğin tam olarak ne zaman geleceğini bilebiliyoruz. Ayrıca Sezon 3 hakkında elde edilen bazı bilgilere göre, gelecek olan yeni sezonun suyla alakalı bir temaya sahip olacağı ortaya çıktı. Bu bağlamda, oyun haritasının sel altında kalması tarzı bir konsept işlenileceği düşünülüyor. Yakında gelmesi beklenen sel, tabi ki Kıyamet Aygıtı'nın aktif edilmesiyle alakalı olacak. Fakat Kıyamet Aygıtı'nın tam olarak nasıl bir etkiye sahip olacağı ve bu sel felaketini nasıl gerçekleştireceği henüz bilinmiyor.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski