Facebook ve Google Evden Çalışmaya Devam Edecek

Facebook ve Google Evden Çalışmaya Devam Edecek

Koronavirüs yüzünden çoğu şirket evden çalışmaya başladı. Bu şirketler arasında Facebook ve Google'da bulunuyor. Bu iki şirket yazın açmayı planladıkları ofislerini yaz boyu da kapalı tutma kararı aldı. Salgını tamamen kontrol altına almak amacıyla ofisleri kapalı olacak bu iki şirket, evden çalışarak kesintisiz hizmet vermeye devam edecek.

Corona virüsü salgını dünya çapında üç milyondan fazla kişiye bulaştı. Hal böyle olunca işyerleri büyük risk taşıyor, Şubat ayından beri tek tek kapanan ofisler uzaktan çalışma sistemini benimsiyor. Google ofisinin 1 Haziran’da; Facebook ofisinin ise 6 Temmuz’da açılması planlanıyordu.
Google tarafından gelen açıklamaya göre ofise gitmek zorunda olan çalışanların gidebileceği, zorunda olmayan çalışanların uzaktan çalışmaya devam edeceği duyuruldu. Dev şirketin aldığı bu karar corona virüsü salgınının seyrine göre değişebilir.

E-posta ile çalışanlarına bilgilendirme yapan Facebook için de durum farklı değil. Çalışanlar istekleri doğrultusunda bu yılın sonuna kadar evden çalışmaya devam edebilecek.

Genel merkezleri ABD’de bulunan iki şirketin, ülkede 1.3 milyonun üzerinde pozitif bulunması nedeniyle ofislerini kapatması şaşırtmadı. Şirketlerin ABD dışındaki tüm ofisleri de aynı şekilde uzaktan çalışmaya devam edecek.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski