Epic Games, Minimum Yaş Sınırına Uymadığı için 9 Yaşındaki Çocuğu Banladı

Epic Games, Minimum Yaş Sınırına Uymadığı için 9 Yaşındaki Çocuğu BanladıÇoğu oyunda yaş sınırı olmasına rağmen bu sınırı dikkate almayan küçük yaşda birçok oyuncu bulunmakta. Bu oyunlardan bir taneside Fortnite. Fortnite'da 13 yaşın altındaysanız çeşitli turnuvalara katılamazsınız. Epic Games, minimum yaş sınırını karşılamadığı halde çeşitli turnuvalara katıldığı için Brezilyalı 9 yaşındaki Zenon adındaki çocuğu 4 yıllığına banladı. 

9 yaşındaki Brezilyalı Fortnite oyuncusu Zenon , fenomen Battle Royale oyunundan 1.460 gün boyunca yasaklandı. Bu da, talihsiz çocuğun 13 yaşına gelene kadar, yani toplamda 4 yıl Fortnite’tan yasaklandığı anlamına geliyor. Bu arada Zenon'un alelade bir Fortnite oyuncusu olmadığını da söylemek lazım. Öyle ki, sadece 9 yaşında olan Zenon’un Twitch 'te 130.000'den fazla takipçisi var.

Zenon'un yasaklanmasının ardından #FreeZenon etiketi Twitter'da trend oldu. Ninja ve FaZe Banks gibi Fortnite topluluğundaki bazı önemli isimler de dahil olmak üzere 100.000'den fazla kişi, bu hashtag ile tweet attı. Bazıları Zenon’un yeniden oyuna geri dönmesini isterken, bazıları da Epic’in verdiği yasak kararını haklı buldu.

Zenon, 13 yaşına gelene kadar Fortnite'ın competitive modunda mücadele edemeyecek
Dört yıllık yasak, kulağa aşırı gelebilir, ancak Epic Games’in benimsediği topluluk kuralları ortadayken, buna itiraz etmek de biraz anlamsız. Bu arada yasak sadece competitive modu kapsıyor. Bu da Zenon’un Fortnite'ın klasik modlarını oynayabileceği anlamına geliyor.

1 Yorumlar

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski