Elon Musk: Tesla Roadster beklenenden daha geç gelecek

Elon Musk: Tesla Roadster beklenenden daha geç gelecek

Elektrikli otomobil devi Tesla'nın CEO 'su olan Elon Musk, şirketin büyük merakla beklenen spor arabası Tesla Roadster'ın planlanandan daha geç bir tarihte piyasaya sürüleceğini deklare etti.

Tesla hayranları için en çok beklenen otomobillerden biri hiç şüphesiz Roadster olduğunu diyebiliriz. Amerikan şirketinin spor aracı 2017'de duyuruldu ve 2020'de piyasaya sürülmesi planlandı. Ancak gelen haberler bu planların bozulduğunu gösteriyor.


Tesla'nın öncelikleri farklı 

Elon Musk, Youtuber Joe Rogan ile yaptığı röportajda, Tesla Roadster'ın piyasaya beklenen tarihten daha sonra çıkacağını pratik olarak doğruladı. Tesla'nın patronu, heyecanla beklenen bu spor aracı  yollarda görmeyi hayal eden herkesi üzecek açıklamalara imza atarak, Roadster'ın üretiminin erteleneceğinden özellikle bahsetmedi ancak Roadster'den önce şirketin ulaşması gereken hedefleri sıraladı. Bu da spor otomobilin 2022'de piyasaya sürüleceğine işaret ediyor.


Elon Musk'ın açıklamalarına göre, Tesla Model Y üretiminin artırılması, Berlin'deki Gigafactory'nin üretime geçmesi, Şangay'daki Gigafactory'nin genişletilmesi, Tesla Semi ve Cybertruck üretimlerinin başlaması, şirket takviminin ilk sıralarında yer alıyor. Tesla'yı yakından takip ediyorsanız, bu gecikmelerin Amerikan şirketi için yeni olmadığını biliyorsunuzdur. Ne yazık ki Tesla, önerdiği takvimlere uyma konusunda kötü bir geçmişe sahip.


Tesla Roadster özellikleri ve fiyatı

Tesla Roadster, sadece 1,96 saniyede 0'dan 100'e çıkarmayı vaat eden bir spor araba. Buna ek olarak Roadster, maksimum 400 km/s hıza ve yaklaşık 1000 kilometre menzile sahip. Bu özellikler de tahmin edileceği gibi yüksek fiyatlı bir model olacağını gösteriyor. Tantım sırasında Roadster'ın 185 bin avroya mal olacağı belirtilmişti. Otomobil piyasaya sürülünceye kadar fiyatın değişip değişmeyeceğini ise hep birlikte göreceğiz.

1 Yorumlar

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski