Dişleri ve Çenesiyle En Güçlü 5 Hayvan

Dişleri ve Çenesiyle En Güçlü 5 Hayvan

Canlıların hayatta kalma gereksinimleri olduğu için her canlının kendini savunmaya ihtiyacı var.Kimisinin kendini savunmak için zehri vardır kimisinin sert ve sivri dişleri ve bi' o kadar kuvvetli çenesi.

Bir ısırık kaç kg basınç uygulayabilir? İnsanlar için bu o kadar da fazla değil. Bazı hayvanlar ise tek bir ısırıkla uyguladıkları güçle gerçek anlamda korku salabiliyorlar. Bu yazımız da sizlere dünyanın en güçlü ısırığına sahip 10 hayvanı listeleyeceğiz. Hazırsanız, bu korkutucu olduğu kadar hayran olunası canlılara yakından bakalım

Aslan


Isırık Şiddeti: 650 PSI (45,7 kg / cm2)

Ormanın kralı lakabını sonuna kadar hak eden Aslan, güçlü bacakları ve güçlü çeneleriyle birlikte en büyük canlıları bile öldürebiliyor. Geniş bir av havuzuna sahip canlılar, genelde sürüler halinde yaşıyorlar. 

Bengal Kaplanı


Isırık Şiddeti: 1.050 PSI (47 kg / cm2)

Hindistan yarımadasında yaşayan Bengal kaplanları, tüm kedigiller arasında en uzun dişlere sahip canlı. Bu kaplanların ön dişleri 7,5 ila 10 cm arasında oluyor. Bufalı, geyik, domuz gibi büyük hayvanları kilometrelerce kovalayacak kondisyona da sahip olan Bengal kaplanı, tek seferde 27 kg’a kadar yemek yiyebilir. 

Sırtlan


Isırık Şiddeti: 1.100 PSI (77 kg / cm2)

Sadece 60 kg ağırlığa kadar çıkabilen sırtlanlar, genelde leşçi olarak kabul ediliyorlar, ancak durum tam olarak öyle değil. Zoologlar, sırtlanların öğünlerinin yüzde 50’sini kendilerinin yakaladığını söylüyor. Saatte 60 km hızlarda koşabilen bu canlılar, güçlü çene yapısı ve keskin dişleriyle fil gibi büyük canlılar hariç pek çok otobur hayvanı yakalayabilir. 

Boz Ayı


Isırık Şiddeti: 1.160 PSI (81,5 kg / cm2)

680 kg’a kadar ulaşan bu boz ayılar, diğer ayılar arasında en saldırgan tavır sergileyen canlılar olarak biliniyor. Tek silahı dişleri olmayan ayılar, en az dişleri kadar iyi kullandıkları pençeleriyle de dikkat çekiyor. 

Goril


Isırık Şiddeti: 1.300 PSI (91 kg / cm2)

Maymungiller sınıfının en büyük temsilcisi olan goriller, sadece yumuşak muz yemez. Aynı zamanda fındıkları kırar, sert sürgünleri, ve yumruları da çiğner. Normalde bir otobur olan bu canlı, tehdit algıladığında son derece saldırgan bir tavırla dişlerine başvurabilir.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski