Devler Artık Evden Çalışacak

Devler Artık Evden Çalışacak

Covid-19 pandemisi nedeniyle birçok sektör yara aldı. Bu dönemde en karlı çıkan sektörlerden birisi dijital ortamda faaliyet gösteren sektörler olmuş durumda. Dev şirketler aldıkları yeni kararda evden çalışma sistemi yani home office şeklinde bir süre daha devam edeceği yönünde.

Covid-19 virüsü salgını sırasında dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren şirketler, evden çalışma sistemine geçmiş durumda. Salgının etkisi azaldıkça ofislere yavaş yavaş dönüşler de başladı.

Bazı şirketlere göre evden çalışma sisteminin(home office) daha verimli olduğu düşünülüyor. Bir süre daha ofise dönmeyecek olan şirketleri sizin için listeliyoruz. Listemizde dört dünya devi bulunmakta.

Facebook
Sosyal medya devi Facebook’un kurucusu ve CEO'su olan Mark Zuckerberg, yaptığı son açıklamada çalışanların en az yüzde 50'sinin önümüzdeki 5 ile 10 yıl arasında evden çalışma  yapacağını belirtti. Mark Zuckerberg, “Bu kararı almamızda birçok farklı etken var. Çalışanlarımızı tatmin etme ve daha geniş tabanlı refah yaratma çabalarımızın bir parçası.” diyerek sözlerini tamamladı.
Bir hatırlatma daha yapacak olursak ünlü girişimci Mark Zuckerberg pandemi döneminde 25.3 milyar dolar gelir elde etti.


Twitter 
Dünyanın en ünlü sosyal medya adreslerinden biri konumunda olan Twitter bazı çalışma bölümleri için sonsuza kadar evden çalışılacağını belirtildi.
Şirkette yetkili bir pozisyonda bulunan  J. Christie yaptığı açıklamada, “Eğer çalışanlarımız evden işlerini yapabilecekleri bir pozisyonda ise ve bunu istiyorlarsa, sonsuza kadar evden çalışabilirler” ifadelerinde bulundu. Christie, ofise dönecek olan çalışanları da güvenli ve sıcak bir ortamın beklediğini belirtti.

Shopify 
E-ticaret firması olan Shopify’in CEO’su T.Lutke’nin kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “ofis merkezliliği bitti. Bugünden itibaren Shopify dijital bir şirkettir” dedi.

Psa Group 
Otomobil alanında faaliyet gösteren Fransız merkezli şirket Citroen , Opel , DS, Peugeot ve Vauxhall gibi markalar bulunmakta. Yapılan açıklamaya göre üretim  alanı dışındaki personelin bundan sonra evden çalışacağını duyuruldu.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski