Dev oyun firmaları 3 ay da ne kadar kazandı?

Dev oyun firmaları 3 ay da ne kadar kazandı?

Amerikalı iki dev oyun şirketi yılın ilk çeyreğinde ne kadar gelir elde ettiklerini açıkladı.Şirketlerden birisi ,video ve bilgisayar oyunu üreticisi ve yayımlayıcısı 2005 yılı itibarıyla alanında en büyük şirket unvanına sahip olan ve toplam geliri 2,9 milyar $'ı bulan.EA Games.Diğer firma ise , yine bilgisayar oyunları üreten Irvine, Kaliforniya merkezli ,1994'te Warcraft oyununun yapımcısı , dünyaca bilinen bir oyun şirketi olan Blizzard Entertainment.Oyun sektörünün iki büyük firması Electronic Arts ve Activision Blizzard 1 Ocak - 31 Mart 2020 tarihleri arasını kapsayan ilk çeyrek finansal raporlarını paylaştı ve iki şirketin de mikro ödemelerden kazandığı miktar oldukça yüksek.

Electronic Arts ilk çeyrekte oyun içi satışlardan 789 milyon dolar kazanmış. Bu miktar bir önceki yılın aynı çeyreğine kıyasla 56 milyon dolar daha düşük.

Activision Blizzard ise ilk çeyrekte oyun içi satışlardan 956 milyon dolar kazanmış. Bu miktar bir önceki yılın aynı çeyreğine kıyasla 162 milyon dolar daha fazla

Yorumlar

Daha yeni Daha eski