CS:GO'ya Fps Arttıran Yeni Güncelleme

CS:GO'ya Fps Arttıran Yeni Güncelleme

Popüler bilgisayar oyunu Counter-Strike: Global Offensive için yeni bir güncelleme yayınlandı.Yeni gelen güncelleme ile oyunda küçük çaplı değişikliklerin yanı sıra  düşük donanımlı bilgisayarlar için fps arttırmaya yönelik değişikler de oldu.

2012 yılında çıkış yapan ve popülerliğini yitirmeyen aksine arttırmaya devam eden Counter-Strike: Global Offensive oyunu için yeni güncelleme geldi.

Counter-Strike: Global Offensive için gelen bu son güncelleme,oyundaki hilelerle alakalı herhangi bir farklılık ,yenilik getirmiyor. Ancak oyuncular, son güncellemeyle birlikte bazı önemli yeniliklere tanık olacaklar. Tabi ki bu yenilikler, beraberinde bazı performans iyileştirmelerini de getiriyor.Counter-Strike: Global Offensive'in son güncellemesinde ki yenilikleri hep beraber kontrol edelim.


Counter-Strike: Global Offensive'in (CS:GO) önceki sürümünde oyuncular, özellikle el bombalarından şikayetçiydiler. Çünkü bombalar atıldıktan sonra tutarsız hareketler sergiliyor ve zaman zaman da takılmalara neden oluyordu. Son güncelleme, bu sorunu çözerken bombaların kapıdan geçme ve sıçrama ayarlarını da elden geçirdi. Ayrıca yeni sürümle oyundaki tüm modlarda, C4 nedeniyle ölen oyuncular rahatlıkla görülebilecek.

CS:GO için yayınlanan yeni güncelleme ile oyuna, yeni arka plan manzaraları,yeni bir arka plan filmi,yeni simgeler ve yeni çıkartmalar gibi bazı ufak tefek yenilikler de getirildi. Ayrıca bu güncelleme, özellikle de ekran kartları sınırlı güçte olan oyuncuları biraz rahatlatacak gibi görünüyor. Çünkü Valve, oyuna getirdiği yeni performans iyileştirmeleriyle özellikle zayıf donanımlı bilgisayarlar için performans iyileştirmesi vadediyor.


Valve'ın son performans iyileştirmeleri, özellikle geniş ekranlarda yaşanan titremeyi ortadan kaldırıyor. Ayrıca oyundaki dokuların yüklenme hızı da optimize edildi. Bu sayede oyun, daha akıcı bir hale getirilmiş oldu. Ayrıca dokular için artık bir önbellek var. Bu önbellek, aynı dokunun defalarca yüklenmesinin önüne geçmiş oluyor. Ayrıca oyuna eklenen "Texture Streaming" isimli bir özellik var ve bu özelliği ayrı bir başlık altında incelemek gerekiyor.

Oyunun video ayarları menüsüne eklenen Texture Streaming özelliği, sistem özellikleri düşük olan bilgisayarlar için fazlasıyla önemli. Bu özellik, oyundaki yüksek çözünürlüklü dokuların yüklenmesini biraz geciktiriyor ve bu sayede video belleğine ağır yük bindirmiyor. Oyuncular, her ne kadar gözle görülür bir gecikme görmeyecek olsalar da bu durum, orta halli bilgisayarlarda daha iyi bir performans alınmasına yol açacak.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski