Covid-19 Sonrasında Oluşabilen Hastalıklar !

Covid-19 Sonrasında Oluşabilen Hastalıklar !


Covid-19 virüsü tehlike saçmaya devam ediyor. Çinli yetkililer şimdi de koronavirüs tedavisi gören hastalarda bazı organ hastalıkları oluştuğunu iddia etti.

 Koronavirüs bütün dünyayı ele geçirmiş durumda ve ciddi hasarlara yol açtı ve açıyorda. Dünya genelinde binlerce insanın ölümüne sebep olan Koronavirüs, ülkemizde diğer ülkelere nazaran daha kontrollü bir şekilde atlatılıyor. Tabi hastalıkla ilgili araştırmalar devam ederken, bu hastalığın sonrasında bıraktığı hasarlar da merak konusu.

Koronavirüs Sonrası Oluşan Hastalıklar!

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından yapılan bir deklarasyon da covid-19 virüsünü yenmiş hastaların bazılarında akciğer ve kalp hasarı görülüyor. Hatta bazı hastalarda hareket sorunları ve psikolojik rahatsızlıklar da görülüyor. Uzuv ve kas fonksiyonu kaybı, depresyon, uyuyamama, yeme bozuklukları ve bilişsel işlevlerde değişimlerin, iyileşen hastalarda görüldüğü veya görülebileceği açıklandı.

Çinli yetkililerin yaptığı bu açıklamalar insanların kafasında yeni bir soru işareti bıraktı. Tabi ki bu söylemler tamamen gerçeği yansıtmıyor. Daha doğrusu covid-19 geçiren her hastada bu sorunlar görülmüyor. Ancak görülme ihtimali de bulunuyor. Her ne kadar bu virüs Çin dahil birçok ülkede geçmiş gibi olsa da, hala tehlike başucumuzda. Bakalım covid-19 ile ilgili daha ne gibi bilgiler alacağız.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski