Apple'a Ait Bir Özellik Android'e Geliyor

Apple'a Ait Bir Özellik Android'e Geliyor

Phone, iPad ve Maclerde bulunan AirDrop özelliği sayesinde oldukça büyük boyutlu dosyalar kısa sürede iPhone, iPad ve Mac arasında transfer edilebilmekte. İşte bu özelliğe benzer bir özellik Android'e gelecek.

OPPO, Vivo ve Xiaomi, AirDrop benzeri bir işlev sunmak için bir dosya aktarım protokolü konusunda ortaklık sağladıklarını g eçtiğimiz yıl duyurmuştu. Üç markanın kullanıcılarına yılın başında sunulan bu özelliğe OnePlus, Realme, Meizu ve Black Share de katıldı.

Bunun sonucunda veri aktarımı, herhangi bir üçüncü parti uygulama kullanmaya gerek olmadan hızlı bir şekilde gerçekleşecek. Yerel sistem entegrasyonuna ek olarak, Wi-Fi P2P teknolojisini kullanmasıyla saniyede 20 MB ‘lik aktarım hızını da mümkün hale getiriyor.

Wi-Fi P2P özelliğinin, cihazların Wi-Fi işlevlerinde bir etkisi bulunmuyor.Dosya aktarım protokolü, ayrıca fotoğraf, video ve belgeler başta olmak üzere çeşitli dosya formatlarını destekliyor. Bu durumdan dünya çapında bulunan 400 milyondan fazla akıllı telefon kullanıcısının faydalanması bekleniyor. Önümüzdeki aylarda OnePlus, Realme, Meizu ve Black Share modelleri için yayınlanacak bir yazılım güncellemesi ile kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski