Amazon, ilk çeyrekte beklenilenden daha çok kazandı!

Amazon, ilk çeyrekte beklenilenden daha çok kazandı!


İnsanların sosyal yaşamdan uzaklaşmaya başladığı pandemi günlerinde çevrimiçi alışveriş daha mühim hale geldi. Amazon, birinci çeyrek raporlarına nazaran 75,5 milyar dolar elde etti.

Koronavirüs pandemisi sırasında insanlar mağaza yerine çevrimiçi alışverişe yöneldiler. Bu dönemde de en oldukça ilgi bulan çevrimiçi şirketlerden biri Amazon oldu. Amazon, ilk çeyrek mali tablosunu açıkladı.

Karma sonuçlar, şirket tedarik zinciri karantinaları ve depo güvenliği yükseltmeleri de dahil olmak suretiyle bir dizi maliyetli değişiklikle uğraştığından, koronavirüs salgınının Amazon'da nasıl daha çok müşteriye yol açtığına kadar ayrıntılı gelir giderleri gösteriyor.

Gelir ve gider artışı

Amazon, salgın esnasında fizyolojik mağazalardan kaçınmak için daha fazla insan çevrimiçi olarak bir şeyler satın aldığından büyük bir talep artışı gördü. Şirket, bundan önceki yıla göre & artışla 75.5 milyar dolarlık net satış bildirdi.

Faaliyet geliri de bir önceki senenin aynı çeyreğinde 4.4 milyar dolar işletme gelirine mukabil 4 milyar dolara geriledi. Net satışların & artış göstermesine rağmen pandemi sırasında artan maaliyetler ve alınan yüksek emniyet tedbirleri net karın düşüş göstermesine sebep oldu

Amazon'un bulut hizmeti(AWS), şirketin ana kar sürücüsü olmaya devam ediyor. Amazon'un toplam işletme karının %77'sini oluşturan 3 milyar dolar işletme karı bildirdi. Bu arada, AWS ilk kez 10 milyar dolarlık üç aylık gelir notunu geçti ve geçen yıla göre %33 büyüdü.

Amazon CEO'su Jeff Bezos, olağandışı uzun bir açıklamada, salgının çok fazla belirsizliğe neden olduğunu ve şirketin Kovid-19 ile ilgili masraflar için ikinci çeyrek karında yapması beklenen 4 milyar doları da harcamayı düşündüklerini söyledi.Yorumlar

Daha yeni Daha eski