Bir Üniversite Öğrencisinin İşitme Engelliler İçin Yenilikçi Yüz Maskeleri

Bir Üniversite Öğrencisinin İşitme Engelliler İçin Yenilikçi Yüz Maskeleri

Maskelerin, işitme engellilerin dudakları okuyabilmesi için ağız kısmı saydam bir şekilde tasarlanmış.

   İşitme engelli eğitimi alan Eastern Kentucky Üniversitesi'nden bir kıdemli, işitme engelliler için ideal yenilikçi yeni yüz maskeleri yarattı. Ashley Lawrence, maskeleri Facebook'ta paylaştı ve işitme engellilerin dudakları okumasına izin vermek için ağız çevresinde nasıl şeffaf bir alana sahip olduklarını gösterdi.

  Maskeler ayrıca insanların İşaret Dili kullanırken çok önemli olan kullanıcının yüz ifadelerini görmelerine izin verir. "İnsanların Facebook'ta ısmarlama maskeler yerine herkesin maskesini yaptığını gördüm ve ben de işitme engelli ve duyma zorluğu olanlara ne dersiniz?" 21 yaşındaki Lawrence'a LEX 18'e verdiği demeçte.

  Lawrence, "Görülmekte olan büyük bir nüfus olduğunu hissettim," diye ekledi Lawrence. "Şu anda hepimiz panikliyoruz ve bu yüzden pek çok insan düşünülmüyor. Bu yüzden, böyle bir zamanda bile insanların bu iletişime sahip olması çok önemli olduğunu hissettim."
  Lawrence annesinin yardımıyla çalışmaya başladı ve maskeleri çarşaflardan çıkardı. Ve şeffaf ekran, yaptıkları tek işitme engelli ekleme değildir.

  Lawrence, "Koklear implant ve işitme cihazı olan insanlar için kulaklara dolanamazsa farklı şeyler deniyoruz," dedi Lawrence. "Başın ve boynun etrafında bazı şeyler yapıyoruz."

  Hepsinden iyisi, Lawrence yüz maskelerini ücretsiz sağladığını söylüyor. Lawrence, “Onlar için hiçbir şey talep etmiyorum çünkü onlara ihtiyacınız varsa, onlara ihtiyacınız olduğunu ve onlar için ödeme yapmanız gerektiğini düşünmüyorum” diye ekledi Lawrence.

   Lawrence ayrıca projesine yardımcı olmak isteyenler için bir GoFundMe sayfası oluşturdu. "(Biz) bu GoFundMe'yi malzeme, nakliye vb. Maliyetlerini dengelemenin bir yolu olarak belirledik. Krizin sonunda bu maskeler için doğrudan kullanılmayan herhangi bir para Eller ve Sesler'e bağışlanacak. & Voices, işitme engelli veya işitme güçlüğü çeken çocukların ailelerini desteklemeye adanmış kar amacı gütmeyen, ebeveyn güdümlü bir kuruluştur. "

Yorumlar

Daha yeni Daha eski