Zoom Nasıl Kullanılır?

Zoom Nasıl Kullanılır?

Zoom nedir?


Zoom Video Communications, merkezi San Jose, California'da bulunan ve bulut bilişim kullanarak özel yazılımlarıyla uzaktan konuşmalı ve görsel konferans hizmetleri sunan bir şirkettir. Zoom, video konferansı, çevrimiçi toplantılar, sohbet ve mobil işbirliğini birleştiren iletişim yazılımı sunar.

Nasıl Kullanılır?


Öncelikle Zoom'u henüz indirmediyseniz buraya tıklayarak indirebilirsiniz.


Sizi kayıt işlemlerinden sonra ilk karşılayan ekran burası.Bu kısım dayken mevut bir toplantıya ,derse ,konferansa katılacaksanız Join kısmına tıklamalısnız.Kendiniz bir toplantı sınıfı açmak isterseniz New Meeting kısmına tıklamalısınız.
    JOİN MEETİNG(MEVCUT TOPLANTIYA KATILMA)


İki tane doldurmanız gereken boşluk karşınıza çıkıyor ilk olarak.Bunlardan ilkine yazmanız gereken şey ise katılacağınız konferansın kurucusu tarafından size katılmanız için vermiş olduğu toplantı kimlik numarası(meeting ID).İlk kısmı doldurduktan sonra ikinci boşluğa ise adınızı girmenizi istiyor.Bu kısmı da doldurduktan sonra konferansa bağlanmak için yapmanız gereken son şey Join(katıl) tuşuna tıklamanız.Ardından Bir şifre kısmı karşınıza çıkacak.Şifre de, size konferansın kurucusu tarafından daha verilmiş olan  şifreyi girmeniz yeterli olacak.Yorumlar

Daha yeni Daha eski