Virüs Ve Salgın Konulu Film

Virüs Ve Salgın Konulu Film

SALGIN VE VİRUS KONULU 5 FİLM

       Şu sıralar gündemden düşmeyen virüsler filmlerden çıkmışcasına bir aksiyonla hayatımıza girmiş bulunmakta. Aynı bir film senaryosu gibi içinde bulunduğumuz, tarihte de eşlerine rastladığımız bu salgının benzerleri filmlere de konu olmuş. İşte bu yazımızda da bu filmleri derledik.

 İzlerken biraz tırsacağınız, aynı zamanda keyif alacağınız filmler:

Flu Virüs filmi konusu corona virüs mü? Virüs filmi konusu nedir ...

1-FLU(2013)


       Güney Kore yapımı "Flu" (ya da dilimizdeki adıyla "Grip"), kurbanlarını 36 saatte öldüren H5N1 virüsünün sebep olduğu bir salgını anlatıyor. İnsan kaçakçılığı yapan iki kardeşin bir gemide içinde bilinmeyen bir hastalık yüzünden ölmüş göçmenlerin olduğu bir konteynırı bulmalarıyla başlayan olayla zinciri kısa sürede tüm yaklaşık yarım milyon insanın yaşadığı b,ir bölgenin paniğe boğulmasına sebep oluyor. Filmin yönetmeniyse Kim Sung-su.


      Kaos, ölümcül, havadan bulaşan bir virüsün Güney Kore şehrinin nüfusunu Seul'den 20 km'den daha az bir şekilde enfekte ettiğinde ortaya çıkar.
Yönetmen: Sung-su Kim Yazarlar: Young-jong Lee (senaryo), Sung-soo Kim (senaryo) | Sanatçılar: Hyuk Jang, Soo Ae, Roxanne Aparicio |

TWELVE MONKEYS (1995)      Terry Gilliam'ın bilim-kurgu şaheseri "Twelve Monkeys" tüm dünya nüfusnun yok edecek denli etkili bir virüse karşı zamanda yolculuk ederek önlem almaya çalışan bir adamın öyküsünü anlatıyor. Ülkemizde "12 Maymun" adıyla gösterilen ve başrollerini Bruce Willis, Brad Pitt, Madeline Stowe, David Morse ve Christopher Plummer'ın paylaştığı film Gilliam'ın benzersiz hayalgücünün de etkisiyle kısa sürede kültleşmiş ve türün klasikleri arasınsa girmişti.

TRAİN TO BUSAN (2016)
      Sok-woo, yoğun iş temposundan dolayı sürekli kızını ihmal etmektedir. Doğum gününde kızının ısrarlarına dayanamayan Sok -woo, onu eski eşinin yanına götürmek için gönülsüzce Seul'den kalkıp Busan'a gidecek olan trene biner. Tren kalkmak üzereyken, Güney Kore'yi etkisi altına alan yıkıcı bir zombi virüsünden etkilenen bir kadın, virüsü trendekilere yaymaya başlar. Virüsün bulaştığı herkes, birer birer zombiye dönüşür. Sebebi belirlenemeyen virüs, tüm ülkeye yayılırken, hızla Busan'a yol alan trende de Sok-woo, kızı ve daha birçok yolcu amansız bir hayatta kalma mücadelesine girişir

Salgın (Contagion)

     Hava ve solunum yoluyla rahatlıkla geçen ve insanları birkaç gün içinde öldüren, ölümcül bir virüs salgın şeklinde yayılmaktadır. Dünya çapında uzmanlardan oluşan medikal bir ekip, hem salgına çare bulmaya çalışır hem de insanlarda virüsten daha da hızlı yayılan panik halini kontrol altına almaya çalışır. İnsanlar şimdi hem canlarını kurtarmaya çalışırlar hem de dağılmanın eşiğine gelen toplumsal hayata tutunma mücadelesi verirler.

Tehdit (Outbreak)


    Bulaşıcı hastalıklar uzmanı albay, Zaire’de ortaya çıkan çok ciddi ve ölümcül bir virüsü araştırmakla görevlendirilir. Araştırmaları sonucunda virüsün Amerika’ya da geldiğini tespit eder. Eğer önlem alınmazsa birkaç hafta içinde bütün Amerika’yı yokedebilecek kadar tehlikeli bir virüstür bu. Virüs uzmanı olan eski eşinin de yardımıyla California’da bir kasabada başlayan virüs salgınını kontrol altına almayı başarırlar.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski