Salgın Dizileri – Salgın Hastalıklar ve Virüsleri Konu Alan En İyi Diziler

Salgın Dizileri – Salgın Hastalıklar ve Virüsleri Konu Alan En İyi DizilerDünyayı etkisi altına alan virüsler ve salgın hastalıkları konu edinen en güzel dizileri bu içeriğimizde bir araya getirdik. Korona virüs gibi hızla yayılan ve ölümcül sonuçları olan hastalıklar hakkında bilgiler, oluşan kaos ortamları ve çözüm çabalarının anlatıldığı dizileri listemizde bulabilirsiniz. İşte IMDb puanı yüksek en iyi salgın diziler...

Salgın Dizileri; 

1. The Between (2015-2016) – IMDb: 6.0


Frameby | Between (2015 - 2016) Sezon 1 Bölüm 1

    Küçük bir kasabada çıkan salgın hastalık, yaşı henüz 21 olmayan herkesi öldürmektedir. Hükumet ve diğer yetkililer virüs konusunda hiçbir şey yapamazken sadece insanları karantina altına almakla yetinirler. Ancak hükumet çözüm bulamayıp insanları kendi başına bırakınca kasabada hayatta kalan insanlar virüsten kurtulmak için kendileri çözüm yolu ararlar. Michael McGowan’ın yönetmenliğini yaptığı başarılı dizinin oyuncu kadrosunda Jennette McCurdy ve Jesse Carere yer almıştır.

2. Pandemic: How to Prevent an Outbreak (2020 - ) – IMDb: 6.3


Pandemic: How to Prevent an Outbreak (TV Series 2020– ) - IMDb

Netflix orijinal yapımı How to Prevent an Outbreak belgesel dizisi salgın hastalıklarla boğuşan bir toplumu, virüs korkusuyla yaşayan insanları, oluşan kaos ortamını ve sağlık çalışanlarının zorlu koşullar altında virüse karşı vermiş oldukları mücadeleleri anlatıyor. Son günlerde Netflix’te bir hayli popüler olan Pandemic dizisini mutlaka izlemelisiniz.

3. The Rain (2018 - ) – IMDb: 6.3


The Rain izle - Dizirun

Ölümcül bir yağmur sonrasında İskandinav nüfusunun büyük bir kısmı yok olmuştur. Ancak Danimarkalı iki kardeş bir şekilde hayatta kalmayı başarırlar. Bu felaketten kurtulan iki kardeş diğer yaşayanları bulmak ve yeni bir hayat kurmak için harekete geçerler. Oyuncu kadrosunda Alba August, Lucas Lynggaard Tonnesen ve Mikkel Boe Folsgaard’ın yer aldığı dizinin yönetmenliğini Jannik Tai Mosholt yapmıştır.

4. Z Nation (2014 – 2018) – IMDb: 6.7


Z Nation (2014–) - TurkceAltyazi.org

Karl Schaefer ve Craig Engler’in yönetmeliğini yaptığı Z Nation dizisi tüm ülkeyi etkisi altına alan ve insanları birer birer zombiye dönüştüren bir virüsden kaçmaya çalışan bir grup insanı anlatmaktadır. Oyuncu kadrosunda Kellita Smith, DJ Qualls ve Keith Allan’ın rol aldığı Z antion en iyi salgın dizilerinden biridir.

5. Helix (2014-2015) – IMDb: 6.8


Helix (2015) - IMDb

Kuzey Kutbunda bir araştırma tesisinde ortaya çıkan salgın virüsü engellemeye çalışan bir grup bilim adamının uğraşlarını konu edinen dizi Ünlü yönetmen Ronald D. Moore imzalı bir yapımdır. 2014 yılında vizyona giren gerilim ve bilim kurgu dolu dizi uzun yıllar boyunca akıllara kazınan salgın konulu dizilerden biridir. Helix dizisinin oyuncu kadrosunda Billy Campbelli Kyra Zagorsky ve Mattlong yer almıştır.


Yorumlar

Daha yeni Daha eski