Amazon, depo çalışanları için fazla mesai ücretini artırıyor!

Amazon, depo çalışanları için fazla mesai ücretini artırıyor!Amazon'un ABD depolarındaki saatlik çalışanlar, 15 Mart'tan 9 Mayıs'a kadar 1.5 kat oranından 40 saat sonra fazla mesai için iki kat ödeme alacaklarını açıkladı.

Bu, e-ticaret devinin çalışanlarına bir hafta içinde ücret artışını ikinci kez açıkladı. Pazartesi günü, Amazon, ortakların minimum saatlik ücretini 15 dolardan 17 dolara çıkardı ve virüs salgını çevrimiçi siparişleri artırdığı için ABD'de 100.000 depo ve dağıtım çalışanı tutmayı planladığını duyurdu.

Virüs ABD'ye yayılırken Amazon, çalışanlarını iyi hissetmedikleri takdirde evde kalmaya teşvik etmek için sınırsız ücretsiz izin süresi sundu. Ayrıca işçi vardiyalarını şaşırttı ve çalışanların teması sınırlandırmak için öğle yemeğinde yan yana oturmasını yasakladı.

Ancak Cuma günü Cory Booker ve Bernie Sanders da dahil olmak üzere dört Demokratik ABD senatörü, Bezos'a Amazon'un depo personelini korumak için yeterli önlem almadığını belirten bir mektupta endişelerini dile getirdi. Özellikle şirketin çalışanlarına “buçuk saat” tehlike ödemesi sağlayıp sağlamadığını sordular.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski